Rysa rysy na matrycy jak ich nie usuwać

Jeżeli liczysz na to ,że w poznasz supertani i szybki sposób na pozbycie się rys na matrycy laptopa to przeżyjesz rozczarowanie. Taki sposób nie istnieje. Zweryfikuje za to mity z forów internetowych i pokaże Ci w jaki tego nie robić gdyż można jeszcze bardziej popsuć wygląd matrycy. Bohaterami będą matryca matowa, pasta do zębów, pasta polerska do lakierów samochodowych oraz pasta do usuwania rys z LCD. Dlaczego właśnie taka obsada? Takie właśnie porady znalazłem na forach internetowych i postanowiłem je zweryfikować.

Na początek jeszcze nie zarysowana matryca. Jak jednak widać śrubokręt gotowy do działań.

Rys wykonane. Wyszły dość solidne. Raczej nikt nie liczy na ich całkowite unicestwienie. Ale może uda się je trochę zamaskować.

Do pracy zapraszamy resztę zespołu czyli (od lewej) pasta ścierna do lakierów samochodowych, pasta do zębów i pasta do usuwania rys z wyświetlaczy. Tu muszę dodać ,że w instrukcji tej ostatniej nie ma nic o tym ,że usunie rysy z matrycy laptopa wprost przeciwnie jest informacja ,że służy to małych urządzeń takich jak telefony komórkowe. My sprawdzamy porady z forów internetowych.

Teraz następuje proces czyszczenia i docierania…  Po kilku minutach przecieramy czystą ścierką pozostałości z pracy i oglądamy efekt.

Po pastach polerskich oprócz rys zostały jeszcze błyszczące ślady po wytarciu powłoki matowej matrycy. Po paście do zębów został ładny zapach ale na krótko. Na koniec jeszcze drugie zdjęcie bo na powyższym ze względu na kont robienia zdjęcia efekt pracy wygląda na lepszy niż w rzeczywistości.

Reasumując: tych sposobów unikamy.